A A A K K K
для людей із порушенням зору
Скалатська міська об’єднана територіальна громада
Тернопільська область, Тернопільський район

Інформація для підприємців

Державні програми на 2018 рік

 

     2018 рік в області буде визначальним з точки зору розвитку тваринництва, кооперативного руху та відновлення сільського господарства. Під ці напрями діяльності в Державному бюджеті на всі регіони України закладено 6 млрд. 300 млн. грн.

   

 

Українські фермери засаджують поля фісташками

   Українські фермери почали саджати одні з найдорожчих горіхів – фісташки. Дерево фісташок може набути популярності в Україні, адже окремі його морозостійкі види можуть витримувати температуру до -30°C.

   На даний момент фісташки реалізовують за 400-500 грн/кг. При цьому одне дерево може давати до 25 кг горіхів. Щоправда, плодоносити дерева фісташок почнуть лише на сьомий-восьмий рік після посадки.

   На території ЄС так зване зелене золото вирощують лише в Італії, Греції та Іспанії. В Італії в значних кількостях фісташки вирощують тільки на Сицилії. Завдяки ґрунтам і кліматичним умовам цього острова вони приносять виробникам хороший урожай і є джерелом доходів, дозволяючи ефективно використовувати занедбані або виснажені ґрунти.

   Як зазначається, найближчими роками очікується бум на горіхи в Україні.

   Ідеальний ґрунт для фісташок повинен бути пухким й добре дренованим. Рослини розвиваються помірно теплою весною і тривалим теплим літом. Фісташки — дводомні рослини, тому для успішного запилення необхідно хоча б одна чоловіча рослина на 8 жіночих дерев при схемі посадки 6×6 метрів. На одному гектарі розміщується близько 280 дерев. Фісташки родом з пустелі, тому для їх вирощування необхідно довге сухе літо і зима з мінімальною кількістю холоду (температура від 0 до 7°С) у 700 годин. Для деяких сортів кількість годин холоду може бути меншою, а деякі навіть витримують мороз до -30°C. Фісташки цвітуть в березні-квітні протягом одного тижня, а збирання врожаю відбувається в серпні і до 20 вересня.

   В Україні вирощування горіхів і, зокрема нішевих культур стає популярнішим за вирощування технічних культур. Так, фермер на Хмельниччині вже тривалий час вирощує гарбузи, з яких робить олію. Ця олія є природнім афродизіаком. Подружжя на Львівщині створило ферму з виготовлення сирів, і почали виробляти їх з додаванням волоських горіхів, перцю чилі та шотландського віскі. На Волині підприємці вже засадили великі площі горіховими деревами фундука. 
Тому, через високу рентабельність фісташки мають багато шансів стати популярними серед садівників України та близького зарубіжжя.

Експортні можливості у Швеції з EEN для виробників текстилю

  Новостворена шведська компанія шукає іноземних партнерів з виготовлення текстильної продукції для дому. Компанія націлена побудувати довгострокові договірні відносини з виробником, який працює з органічною бавовняною тканиною та цифровим друком екологічно чистими пігментними тонами. На даний момент замовника цікавлять партнери, які можуть забезпечити пошиття домашньої текстильної продукції (високоякісні набивні подушки) та цифровий друк на тканині, а також етикети (брендові та з інформацією про догляд за продукцією).

Деталі за посиланням ➡️ https://epo.org.ua/een-textile-sweden/

 

Ожинний бізнес: що потрібно для старту – коментарі аналітиків компанії Pro-Consulting. UBR

    Потенційна місткість ягідного ринку України складає 200 тисяч тонн, у грошовому вираженні може досягати 300 мільйонів доларів на рік. А зі зростанням доходів українців буде зростати і попит на свіжі фрукти і ягоди. Тому вирощування ожини стає все привабливішим, як і бізнес по вирощуванню креветок.

    З цієї причини експерти Pro-Consulting пропонують вивчити і взяти на озброєння бізнес-план. Відповідно до досліджень зростання попиту на ожину і малину почалося ще в 2016 році і збереглося в 2017 році. Вигідність цього бізнесу полягає ще і в тому, що ожина в 2-3 рази продуктивніше малини.

   Створення агропідприємства, що спеціалізується на вирощуванні ожини принесе прибуток в найближчому майбутньому. Для успішного старту знадобиться:

- ділянку землі з площею в 10 гектарів;
- складське приміщення з площею близько 400 квадратних метрів;
- підбір та придбання саджанців.

Для ведення діяльності знадобиться:

трактор МТЗ - 1025.2 - $ 28 090;
причіп ПТС-3 - $ 4 345;
культиватор - $ 899;
обприскувач польовий ВП-600 - $ 596;
секатори для обрізки - $ 1 114;
комбайн для збирання ягід ОХВО 7420 - $ 272 404;
автомат АР-ВТ5 для фасування сипучих продуктів - $ 4 944.
Разом для придбання техніки потрібно буде витратити 312 тисяч доларів. Ця сума збільшиться з урахуванням витрат на придбання або оренду ділянки землі (їх рівень залежить від регіону країни), а також з урахуванням будівельно-монтажних робіт, які потрібно провести.

Даний бізнес-план розрахований на семирічний період. Підготовчий період займе 7-9 місяців. На другий рік роботи з'явиться урожай і перші,. виручені від продажу ягід, кошти. Повну окупність інвестицій можна очікувати через 3 роки або через 40,7 місяців.

Нагадаємо, що недавно UBR писав про те, що в 2017 році Україна зібрала рекордний урожай малини за останні 25 років. Такі обсяги забезпечила популярність ягоди і постійно зростаючий попит на неї.

В Україні посилять контроль виробництва органічної продукції

   Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин розглянув доопрацьований урядовий законопроект, яким пропонується регламентувати вимоги до виробництва, маркування та обігу органічної продукції, а також встановити основні принципи сертифікації, пише Юрліга.

   При доопрацювання законопроект доповнено новими положеннями, зокрема: детальними правилами органічного виробництва аквакультури і тваринництва; окремими положеннями, що стосуються виробництва та маркування органічної продукції; особливостями ввезення і вивезення органічної продукції; запровадження дворівневої системи контролю за органічним виробництвом шляхом надання права Держпродспоживслужбі контролювати діяльність не тільки операторів ринку, але і органи сертифікації; нормами про відповідальність операторів і органів сертифікації.

        Згідно з проектом, виробники будуть зобов'язані щорічно проходить сертифікацію (з обов'язковим виїзним інспектуванням). Такі підприємства включаються до реєстру операторів ринку органічної продукції. Повноваження щодо сертифікації органічного виробництва отримають акредитовані органи сертифікації.

 

В Україні набудуть чинності нові правила забою та продажу м'яса

У квітні 2018 року в Україні набирають чинності нові правила забою тварин, які вплинуть на можливість реалізації готової продукції.

   Про те, як це буде відбуватися, розповів голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа. Нововведення диктує закон "Про основні принципи і вимоги до безпеки і якості харчових продуктів". У травні 2017 року народні депутати внесли поправку, яка посилює правила забою.

   Так, з квітня 2018 року починається частковий перехід на "централізований" забій тварин шляхом зменшення кількості забитих тварин на бойні (подворно) в день. З 1 січня 2025 продукти, отримані в результаті забою не на бойні, планують використовувати виключно для власного споживання або реалізації на ринку в межах 50 кілометрів від місця забою.

   На сьогоднішній день в Україні близько 400 боєнь. Географія розташування різна. У деяких випадках максимальний радіус 20 км. Лапа зазначає, що поки мова йде про обмеження кількості "дворового" забою.

   "Раніше можна було забивати три голови в день, а тепер три голови в тиждень. Якщо порахувати по три голови в тиждень, то це 150 голів в рік. Якщо забиваєш менше, то можна це робити для себе. Але якщо більше, то мова йде про бізнес, який повинен працювати за правилами ", – вважає глава служби.

   Що стосується повної заборони подвірного забою, то поки це тільки законодавча пропозиція.

   "Я читав у багатьох ЗМІ, що буде заборона продавати домашнє м'ясо". Відверта брехня. Можна привезти на бійню, забити і потім реалізувати на ринку. Заборони на реалізацію немає. Просто забій повинен проводитися у відповідності з вимогами, які існують у всіх цивілізованих країнах", – вважає чиновник.

   За підрахунками Держпродспоживслужби, в середньому 70-80% продукції, яка продається на ринках – це перекупники, які їздять по селах і збирають тварин.

   "Немає великої проблеми потім заїхати і забити на бойні. Якщо забиваєш собі, родині, то будь ласка. Не виносиш на ринок – немає проблем. Але коли говоримо про елементи бізнесу, то все повинно бути більш легалізовано. Нецивілізований забій – серйозна загроза для епізоотичної ситуації", – підсумував Володимир Лапа.

Як заробити на ожині?

    Потенційна ємність вітчизняного ринку ягід оцінюється у 200 тис. т, що відповідає $300 млн. А зі збільшенням доходів населення країни, буде збільшуватися і попит на ягоди. 

     Окрім внутрішнього попиту, українські ягоди ідуть на експорт і їх поставки постійно зростають.

   Поряд з традиційними полуницею, малиною, смородиною, які є лідарами по виробництво, варто зосередитися і на нішевих — аґрусі та ожині.

  Експерти Pro-Consulting розробили бізнес план з вирощування ожини. Ця ягода у тричі продуктивніша за малину, та здатна приносити гарний дохід.

    Згідно бізнес-плану, для створення господарства необхідна ділянка площею 10 га. Також потрібно збудувати складське приміщення площею 400 кв. м та огородити територію парканом довжиною 4,2 км. Для придбання необхідної сільгосптехніки знадобиться $312 тис.

    Перелік основної техніки:

    трактор МТЗ - 1025.2 — $28 090;
    причеп ПТС-3 — $4 345;
    культиватор — $899;
    обприскувач польовий ОП-600 — $596;
    секатори для обрізки — $1 114;
    комбайн для збирання ягід ОХВО 7420 — $272 404;
    автомат АР-ВТ5 для фасування сипучих продуктів — $4 944.

  Вже на другий рік з’явиться перший урожай та розпочнеться реалізація ягід. Вкладені кошти повернуться до інвестора вже за 40,7 місяців.

 

Можливості з ЕЕN в Ізраїлі для виробників фармацевтичних продуктів та косметичних засобів​

      Ізраїльська компанія, що спеціалізується на маркетингу та продажах фармацевтичних продуктів та пристроїв, харчових добавок та косметичних засобів шкіри, шукає виробників для партнерства. Продукція буде розповсяджуватись як під торговою маркою компанії-партнера, так і під приватною маркою замовника. Співпраця можлива на умовах агентського договору або дистрибуції.

    Дізнатися більше деталей, а також повідомити про зацікавленість у співпраці можна за посиланням http://bit.ly/2sZoVvr (щоб залишити заявку, натисніть на “Request more information” в формі за посиланням).

 

Експортні можливості у Швеції для виробників дитячого одягу

    Новостворена шведська компанія з виробництва одягу, шукає партнерів-виробників високоякісного дитячого одягу з екологічним концептом. У планах компанії на 2019 рік  – виробництво 24 000 одиниць одягу.

Вимоги до потенційних партнерів:

  Комерційні виробники дитячого високоякісного одягу, бажано – сертифікованого.  Трикотаж (наприклад, 95% бавовна, 5% еластан). Заплановані обсяги закупівлі на 2019 рік складають 12 000 одиниць одягу  x 2 (розбиті на 15 моделей).

   Потенційні партнери повинні мати досвід виготовлення дитячого одягу, в ідеалі – досвід роботи з іншими північними компаніями.

Сертифікати: SA-8000, відповідність вимогам REACH, в ідеалі GOTS, Oeko-tex 100 

Компанії повинні мати можливість вести переговори англійською мовою.

Якщо ви маєте що запропонувати іноземним партнерам, повідомляйте про зацікавленість у співпраці на адресу: sourcing@epo.org.ua

 

Яку допомогу може отримати МСБ від великих фондів і організацій

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР)

  Найбільший інвестор України. Займається залученням коштів фондування, інвестуванням – кредитуванням, управлінням структурою балансу, управлінням ризиками в інтересах клієнтів. З 2010 року реалізує ініціативу допомоги МСБ.

  Допомога МСБ. Допомагає бізнесменам залучати професійних консультантів та надає гранти для часткової оплати їхньої роботи. У рамках гранту можна також розробити веб-сайт, систему управління якістю, маркетингову стратегію і вибудувати нову систему управління. Консультантів можна залучати будь-якої спеціалізації.

  Розмір гранту. Банк покриває частину витрат на суму до 10 000 євро. Вона може бути збільшена залежно від складності проекту, розташування виробництва тощо.

  Хто може претендувати? Компанія, що працює на ринку більше двох років, у штаті якої від 10 до 250 осіб. Понад 50% компанії має належати громадянам України. Річний обіг не може перевищувати 43 млн євро. Важливий критерій – репутація компанії.

  Програма не поширюється на бізнес, що працює у сфері оборонпрому, тютюнової промисловості, а також на компанії, пов'язані зі сферою азартних ігор і фінансових послуг.

PUM Netherlands Senior Experts

  Організація, що об'єднує понад 3000 експертів з найрізноманітніших галузей виробництва: від логістики до сільського господарства. Працює в 70 країнах світу.

  Допомога МСБ. Експерти організації консультують, навчають, діляться досвідом з бізнесменами з країн, що розвиваються. На практиці це реалізується так: фахівець приїжджає на виробництво (в компанію), за бажанням замовника він може працювати на підприємстві від 8 днів до 2 місяців. Після перебування в Україні радник може підготувати ділову поїздку керівників компанії до Голландії для пошуку партнерів, знайомства з технологічними процесами, устаткуванням тощо. У таких випадках PUM супроводжує і курирує візит. Також передбачений онлайн-коучинг.

  Розмір гранту. Послуги голландських консультантів безкоштовні. Але сторона, що приймає, повинна забезпечити їм проживання, харчування, офісне обладнання та проїзд до місця роботи. У разі повторного візиту консультанта сторона, що приймає, має взяти частину транспортних витрат на себе.

  Хто може претендувати? Приватне мале або середнє підприємство, яке працює на ринку не менше двох років. Штат співробітників від 10 до 250 осіб. Максимальний товарообіг підприємства не повинен перевищувати 10 млн євро на рік. Іноземна участь у капіталі – до 49%.

Служба старших експертів, SES

Громадська організація в Німеччині, що об'єднує фахівців і керівників, які вийшли на пенсію. З 1983 року пропонує допомогу по всьому світу, в основному в країнах, що розвиваються, і країнах з перехідною економікою.

Допомога МСБ. Консультують бізнесменів. SES приймає заявку від замовника, перевіряє поставлені їм завдання і укладає окремі угоди між замовником і експертом. Відповідальність за впровадження рекомендацій несе замовник.

Розмір гранту. Консультації – безкоштовні. Обробка нового проекту – 3400 євро, медична страховка і професійна підготовка – 670 євро. Але ці витрати можуть оплачуватися з коштів Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку (BMZ). Витрати на місці реалізації проекту несе замовник. При виникненні труднощів з фінансуванням тут також можлива підтримка з боку Фонду сприяння SES.

Хто може претендувати? Переважно малі та середні підприємства будь-яких сфер, за винятком компаній, пов'язаних з оборонною промисловістю і високими технологіями, зокрема в галузі хімії.

Global Innovation Found

Неприбутковий фонд, що фінансує інноваційні рішення, які полегшують соціально-економічне життя в країнах з невисокими доходами і країнах, що розвиваються. Приватні компанії також можуть подавати свої проекти на розгляд фонду.

Допомога МСБ. Гранти, кредитування, інвестиції в акціонерний капітал. Фонд готовий вкладати гроші на ранній стадії розвитку. Крім того, GIF дає доступ до своєї мережі новаторів, експертів і спонсорів (великим міжнародним компаніям, урядам країн, що розвиваються, тощо).

Розмір гранту. Від $50 000 до $15 млн. Фінансування – поетапне. Перший, пілотний етап – це, як правило, первинні дослідження: перевірка ідеї на життєздатність і тестовий запуск.

На другому етапі фонд підтримує інновації, які досягли певного успіху, але поки не тиражували його у великих масштабах, тобто ідеї належить підтвердити свою результативність, економічну ефективність і експлуатаційну можливість. Підтримка проекту на третьому етапі може включати рішення оперативних завдань: розширення масштабів, роботу з партнерами, які будуть допомагати масштабувати проект за межами підтримки фонду, його адаптація тощо.

Хто може претендувати? Проекти, автори яких спроможні довести, що їхня ідея або концепція матимуть соціальний ефект і стануть успішними. Також важливо вказати, яка кількість людей може отримати реальну користь від реалізації цієї ідеї.

COSME

   Набір тематичних програм ЄС з підтримки МСБ. Працює в таких напрямках: широкий доступ МСБ до фінансування (для України цей напрямок поки недоступний), доступ до ринків ЄС, підприємництво, консультації зі створення й зростання бізнесу.

   Допомога МСБ. Участь у програмі дає можливість бізнесу вийти на зовнішні ринки країн ЄС та інших країн – учасниць програми, знайти партнерів та контрагентів (просування і консультації). Бізнес також отримує доступ до тренінгів, семінарів, конференцій іноземних компаній, присвячених удосконаленню виробничих процесів, виходу на зовнішні ринки. У програми безліч сегментованих проектів.

   Розмір гранту. Бюджет програми до 2020 року – 2,3 млрд євро, для України – 900 млн євро. Програма може покривати від 50 до 100% вартості проекту. Як правило, за одним проектом закріплюється певний бюджет і сума ділиться на кількість учасників.

   Хто може претендувати? Для кожного з проектів – окремі вимоги. Базові умови – компанія повинна пройти відбірковий конкурс. Умови конкурсів для кожного з проектів описані на сайті програми.

За обладнання уряд надаватиме кооперативам 70% компенсації

    Уряд визначив фермерство як найбільш оптимальну форму розвитку сільського господарства і основний пріоритет державної підтримки, передбачивши в державному бюджеті на 2018 рік 1 млрд грн на підтримку фермерів. Про це зазначив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета під час круглого столу «Впровадження нових фінансових інструментів підтримки малого та середнього підприємництва на селі у 2018 році».

   Один із механізмів такої підтримки є відшкодування фермерським кооперативам 70% вартості обладнання. 

   Захід відбувся з метою поширення інформації щодо державної підтримки фермерських господарств та кооперації по всіх областях України. У зустрічі взяли участь представники Мінагрополітики, Асоціації фермерів та приватних землевласників України, керівники фермерських господарств і кооперативів.

70% компенсацію за обладнання отримають фермери, у яких вже є або які створять кооператив. У цьому році ми зосередимося на двох напрямах кооперативів — молочному та плодово-ягідному. Ці напрями передбачають найбільший ефект зі збільшення продукції з доданою вартістю, створення робочих місць для селян та розвитку місцевої інфраструктури», — зазначив Віктор Шеремета.

  Так, ягідничим кооперативам компенсація надаватиметься за обладнання для зберігання і з шокової заморозки. Молочним кооперативам — за доїльне обладнання й обладнання для охолодження молока.

  Також, у рамках держпідтримки для фермерів передбачаються додаткові преференції за купівлю техніки. Крім стандартних 25% компенсації за програмою здешевлення сільськогосподарської техніки, фермери додатково отримають 15% компенсації — загалом 40%.

  Окрім того, для фермерів пропонується здешевлення кредитних коштів до європейського рівня — 1—2%. Ще один напрям підтримки — повернення 80% вартості за купівлю насіння української селекції. Також для фермерів буде здешевлена вартість дорадчих послуг.

  Програма з розвитку фермерських господарств та кооперації — це нова програма з обсягом фінансування в 1 млрд грн. Її наповнення відбувалось у тісній співпраці з представниками фермерів, з урахуванням їхніх головних побажань. Одним із прогнозованих результатів дії програми має стати збільшення частки фермерських господарств у виробництві валової продукції аграрної галузі з 6 до 10%.

Нові кредити в національній валюті для українських МСП, що стали можливі завдяки EU4Business

 Малі та середні підприємства (МСПв Україні тепер мають доступ донизки кредитів у гривніщо   надаються місцевими банками в рамках ініціативи EU4Business у партнерстві з європейськими фінансовими установами.

Нові можливості отримання кредитів, які стали доступними в результаті підписання низки угод з місцевими банками протягом останніх декількох тижнів, є частиною другого етапу механізму фінансування МСП EU4Business, яка спрямована на стимулювання кредитування в національній валюті, особливо для малого бізнесу, який не має валютної виручки або не може дозволити собі високі витрати за кредитами в гривні в сучасних ринкових умовах.

За цією програмою три європейські фінансові установи - ЄБРР, ЄІБ та KfW - надають позики або гарантії місцевим банкам-партнерам для надання кредитів місцевим МСП, тоді як ЄС надає кошти для покриття валютних ризиків.

Завдяки EU4Business МСП тепер можуть отримати кредити в місцевій валюті в наступних банках:

  1. ПроКредит Банк (Механізм фінансування МСП, етап ІІ, що запроваджується ЄБРР, ЄІБ та KfW)
  2. Кредобанк (Механізм фінансування МСП, етап ІІ, що запроваджується KfW)
  3. Укргазбанк (Механізм фінансування МСП, етап ІІ, що запроваджується KfW)

Залежно від банку та програми кредити доступні для малих та середніх підприємств, що працють у різних секторах, від сільського господарства до виробництва, також наявні різні критерії участі МСП, строки кредитування та максимальна сума кредиту.

  • Щодо банків-партнерів KfW, дивіться тут, щоб отримати докладнішу інформацію.
  • Щодо угоди KfW з Укргазбанком дивіться тут, щоб отримати детальнішу інформацію.
  • Щодо угоди KfW з ПроКредит Банком, дивіться тут, щоб отримати додаткову інформацію.
  • Щодо угоди KfW з КредоБанком дивіться тут, щоб отримати докладнішу інформацію.
  • Щодо угоди ЄІБ з ПроКредит Банком, дивіться тут, щоб отримати додаткову інформацію.
  • Щодо угоди ЄБРР з ПроКредит Банком дивіться тут, щоб отримати докладнішу інформацію.

   Крім того, інінцітива EU4Business у співпраці з урядом Німеччини та Київською міською державною адміністрацією (Механізм фінансування МСП, етап ІІ, що запроваджується KfW) розпочала програму компенсації процентних ставкок для малих та середніх підприємств у столиці України, знизивши процентні ставки з 15% до 7,5%, що є найнижчою в Україні. Дивіться тут, щоб отримати додаткову інформацію, а також тут, щоб дізнатися умови отримання кредиту та критерії.

ГАУДА В АУТІ: український сир на зовнішніх ринках дорожчий за європейський

Вітчизняні виробники сирів не знижують ціни на продукцію, незважаючи на світові тенденції, повідомляє Інфагро.

Як зазначається, українські виробники скаржаться на низький споживчий попит на сири, але в той же час не хочуть його стимулювати шляхом зниження цін.

Наприклад, ціна на українські традиційні сири в СНД становить $4,1-4,4 тис. за тонну, це приблизно на $ 1 тис. дорожче, ніж європейські гауда і едам.

Як відзначають експерти, з такою ціновою різницею українським виробникам буде складно завоювати нові ринки.

Минулого місяця на зовнішні ринки українські сировари відправили 223 тонни твердих сирів, імпорт даної продукції склав 370 тонн. Крім того, було завезено близько 300 тонн білих сирів і 160 тонн плавлених.

На внутрішньому ринку також спостерігається великий розрив цін залежно від категорії виробника. Оптові ціни для дистриб’юторів на напівтверді сири становлять 130-150 грн/кг. У роздрібних мережах такі сири вже також можна знайти по 150 грн/кг.

Нагадаємо, в 2017 році Україна збільшила експорт сирів на 12% і відправила на зовнішні ринки 9,05 тис. тонн цього продукту на суму $32,51 млн. Крім того, Україна увійшла в десятку експортерів сирів до ЄС.

У той же час, імпорт сирів зріс на 42%, в минулому році було ввезено 10 тис. тонн цієї продукції вартістю $47,13 млн.

 

ПОЛУНИЧНИЙ НАВАР: теплиця полуниці окупиться менш як за півроку

     Капіталовкладення в тепличне виробництво полуниці за голландською технологією складуть $2500, а окупиться такий бізнес менш ніж за півроку. Про це свідчать розрахунки Pro-бізнес.

     Як повідомляється, технологія добре підходить для вирощування ягоди круглий рік. Полунична розсада поміщається в теплицю й дає урожай кожні два місяці. Таким чином переривається процес «перезимівлі», адже зміна пори року не настає.

     Експерти радять вибирати сорти, яким не знадобиться природне освітлення і які добре плодоносять — Ельвіра, Віма Занта, Гігантелла Максима або інші.

    Щоб зібрати достатній для заробітку урожай знадобиться приміщення на 50 кв. метрів. Ягоді потрібен теплий, захищений від протягів парник. Готова конструкція коштує близько $1100. Дешевше можна придбати каркас і затягнути його щільною плівкою.

    У теплицю знадобиться встановити люмінесцентні або світлодіодні світильники, передбачити опалення, наприклад, інфрачервоними обігрівачами, закупівля яких обійдеться в $400.

    Щоб заощадити простір, стелажі можна встановити в три яруси, на них потім буде розміщена розсада.

    Кожен місяць теплиця даватиме близько 600 кг ягід. При середній оптовій ціні $1,7-2,3 щомісячна виручка складе $600, а чистий прибуток — $500.

 

Агрокомпанія «Україна» відкриє на Тернопільщині насіннєвий завод

  На Тернопільщині відкриють нове агропідприємство. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на TernopilTravelПро це повідомив Нікс Куржановикс, директор з експорту Satake Europe Ltd. Він розповів, що в кінці 2017 року на підприємстві встановили шестилотковий британський фотосепаратор Satake REZS4500AIS, сушарки компанії Perry та насіннєву лінію Westrup.

    Планова виробнича потужність по пшениці складе 10 тонн на годину. Також на підприємстві може оброблятися ячмінь, рапс, горох і соя. Компанія ще розглядає можливість варіанти обробки соєвого насіння для подальшого відвантаження в Японію, де її пустять на виготовлення тофу.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь