Враховані пропозиції громадян до бюджету 2019

Дата: 18.04.2019 12:57

За експертної підтримки тренерів Аналітичного центру розвитку міста “ЗЕОН” та Партнерства “За прозорі місцеві бюджети”, протягом минулого 2018 року в рамках програми «Доброчесні громади», що підтримується DOBRE, осінню були проведені інформаційні кампанії, розроблені анкети, електронні форми збору пропозицій від громадян до кошторису громади.

Це природньо, коли мешканці громади подають своє бачення того, щоб вони хотіли бачити в громаді. Для цього власне і існують місцеві органи влади щоб чути ці пропозиції і враховувати. Але, з врахуванням не лише бажань, а й експертної думки, можливостей, порядків передбачених законодавством та рішеннями місцевої ради. Не секрет, що часто мешканці з цими правилами не ознайомлені і слабо уявляють процеси реалізації пропозицій. Але, для цього і існує зворотній зв’язок. Щоб розказати, показати, пояснити.

І якщо влада запитала щось у мешканців, то має дати і свою реакцію на почуте: що ми можемо врахувати, а що ні і чому.

Всі зібрані пропозиції відсортувалися, визначилися ті, які не належать до компетенції міської ради. Решта були розглянуті фахівцями міської ради, співставлені із своїми стратегічними планами (які до цього спільно із представниками розроблялися) і підготовлені пропозиції для депутатів.

Після прийнятих рішень на сесії, відповідальні фахівці  в міській раді, підготували матеріал із детальним описом по кожній пропозицій, автору і громаді, з якого чітко зрозуміло зворотня реакція – відповідь влади на осінні зустрічі і подані ідеї.

Отже, як враховані пропозиції мешканців Скалатської ОТГ?

В жовтні 2018 року біля Скалатської міської ради, на перехресті всіх торгових шляхів від ринку до зупинки, представники влади та експерт Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» Микола Орлов провели інформаційно-просвітницьку акцію «Впливай на бюджет своєї громади», де близько 300 мешканців Скалатської громади з 9 населених пунктів подали 54 пропозиції до бюджету Скалатської ОТГ на 2019 рік. Кожен зміг отримати інформаційні матеріали та бюджет для громадян на 2018 рік.

СКАЛАТСЬКА ОТГ

пропозиція

автор пропозиції

рішення щодо пропозиції

сума

Зобов’язати керівників установ (державних, приватних) показати всім громадянам, що Скалат - дійсно патріотичне місто і вивісити державні прапори, щоб кожний з нас пишався своїм містом і щоб ми стали зразком для других.

Сайко В.З.

закуплені  і вивішені державні прапори по Скалатській ОТГ.

1194 грн.

Щоб на вул. Тернопільській було проведено підключення води

Лещишин Любомира Адамівна

вода по вул.Тернопільській проведена за кошти м/р та мешканців

500тис.грн.

Дайте будь ласка одну людину з комунального щоб постійно прибирала в с.Остап’є і обкошувала кладовище

Бугель Іван Андрійович

працівники МКП Комунальник прибирають і обкошують кладовища не тільки с.Остапє, а цілої ОТГ.

Дороги попідсипати до села та по селі

Олійник Г.О.

регулярно підсипаються дороги по селах ОТГ.

Побудувати нову автобусну зупинку, навести порядок з розкладом руху. Відремонтувати дорогу

Музичка В.М.

згідно рішення сесії №1708 від 04,03,2019р.взято на облік нежитлову будівлю автобусної станції м.Скалат; опубліковане оголошення в газеті Гомін Волі №11 від 15,03,2019р.; взято витяг з Державного реєстру від 07,03,2019р..

Прошу відремонтувати дорогу по вул. Незалежності. Упорядкувати сміттєзвалище. Вивіз сміття. Організувати по будівництву асфальтного (міні) заводу

Дутчак Михайло Антонович

В 2018 році проведено ремонт по вул.Незалежності за кошти інфраструктури. Збір та вивіз сміття проводиться кожної п’ятниці працівниками МКП.

2,718 тис.грн - субвенційні кошти, 885 тис.грн. - місцеві кошти.

Перекрити центр міста, щоб не їздили вантажні машини. Ремонт дороги вул. Незалежності. Виплачувати 20% надбавку за престижність праці працівникам позашкільної освіти!

Костюк Оксана Степанівна

Встановили дорожні знаки в центрі міста щоб не їздили вантажні машини. Ремонт по вул.Незалежності зроблений. Згідно рішення №1612 від 14,02,2019р.були виділені кошти на виплату надбавки в розмірі 20% за престижність праці працівникам позашкільної освіти.

100тис.грн. - надбавка,23 тис. грн - дорожні знаки

Ремонт дороги

Гардіяш О.В.

проведено ремонт дороги по вул.Коновальця, Незалежності в м.Скалат.

199 тис.грн - Коновальця

Прошу керівництво міської ради відремонтувати дороги в межах вашої компетенції і зробити по всіх населених пунктах громади вудичне освітлення

Китай Любов Олексіївна

Міська рада ремонтує дороги в межах нашої компетенції, та зроблено вуличне освітлення в с.Поплави і с.Теклівка.

90 тис.грн.

Ремонт дороги по вул.Коновальця

Бучко О.В., Квасігрох (вул.Коновальця)

зроблено поточний ремонт по вулиці Коновальця

199 тис.грн.

Доробити фонтан біля міської ради. Зробити дорогу до садіку. Відкрити кав’ярню. Відкрити готель(можливо там, де кінотеатр. Намалювати зебри на дорогах, які добре видно. Поставити мусорні баки, удосконалити вивіз сміття.

Голояд Оксана Ярославівна

Зебри на дорогах намалювали. Вивіз сміття удосконалили.

14000-дорожня розмітка

Акція «Впливай на бюджет своєї громади!» проводилась Громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» спільно з Скалатською міською радою в рамках програми DOBRE «Доброчесні громади».

Повний документ з усіма пропозиціями за цією адресою: http://skalatska.gromada.org.ua/news/1554727155/

Такий зворотній зв’язок не лише сприяє взаємній довірі, а й самодисциплінує. Адже публічно озвучене – більш ймовірно що буде виконане:)