З 1 жовтня у Тернопільській області починається військовий призов

Дата: 18.09.2018 15:51

З 1 жовтня у Тернопільській області починається військовий призов. Цієї осені мають призвати 23 тисячі людей.

Призов триватиме три місяці – жовтень, листопад і грудень. Це пов’язано із додатковою потребою солдатів на комплектування Нацгвардії та прикордонної служби, повідомили у військкоматі.

Солдатів розподілять на службу у ЗСУ, Нацгвардію, прикордонну службу та Державну службу спеціального транспорту. Більшість із них служитимуть у Західній Україні. В зону ООС призовників не направлятимуть.

Повістки почали видавати з 1 вересня. Якщо призовнику її не вручили, він повинен сам з’явитися у військкомат протягом 10-ти днів.

«Поважні причини не прибути в зазначений час у військкомат визначені постановою Кабміну. Це стихійне лихо, хвороба призовника або смерть близьких родичів», - зазначив військовий комісар Тернопільського об’єднаного міського військкомату Микола Бойко.

В разі неприбуття у визначений час, призовника притягнуть до адміністративної, а в подальшому, можливо й до кримінальної відповідальності.

Є також категорії людей, які не підлягають призову. Такі люди за рішенням районної призовної комісії отримують право відстрочки призову військової служби. Призовників можна віднести до такої категорії, якщо у них так склалися сімейні обставини, або вони здобувають освіту, або ж через продовження професійної діяльності (педагоги, медики у сільській місцевості, священики та поліцейські).