Що таке війна? Для мільйонів людей це слово має присмак горя, крові, смерті... Війни - найбільші трагедії в історії людства.

Була війна жорстока і кривава.

Горів вогонь і забирав життя.

Учасникам боїв довічна буде слава!

І вічна пам'ять тим, хто йшов без вороття!

15 лютого ми згадуємо про війну в Афганістані, яка завжди болем відгукуватиметься в серцях наших співвітчизників. Адже через афганську війну пройшло 160 тис. українців. Не повернулося з війни 3360 чоловік. Із них  загинуло 3280, пропало безвісти  80, поранено  понад 8 тисяч, стали інвалідами 3560 осіб. Після війни померло від ран та захворювань більше, ніж загинуло.

Так, саме 15 лютого 1989 р. останій наш солдат був виведений за межі республіки Афганістан. Цей день завершив календар афганської війни. Була дописана остання сторінка героїчного і драматичного літопису.

Воїни-інтернаціоналісти - жива історія, свідки страшних подій, приклади людської мужності. Переживши пекло війни, вони - як ніхто, знають ціну миру.

Тому, коли вся Україна відзначає День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-му річницю виводу радянських військ із Афганістану, Скалатська об'єднана територіальна громада не стала вийнятком.

15 лютого 2017 року в м. Скалат відбувся поминальний захід. На ньому були присутні воїни-інтернаціоналісти громади, учасники АТО, представники влади, громадськість, депутати і старости сіл.  Виступив голова Скалатської міської ради Савончак П.В., який вручив їм пам'ятні грамоти. Також, виступив ветеран афганської війни, волонтер Пашкевич Д.Р., який вручив грамоти та нагрудні відзнаки ветеранам афганської війни та учасникам АТО. Доповідачі подякували ветеранам за мужність та стійкість і закликали всіх присутніх віддати шану усім тим, хто з честю і гідністю виконав свій військовий обов'язок.

З музичним вітанням виступив волонтер, заслужений працівник культури України, художній керівник Скалатського міського будинку культури - Гуцалюк Р.П.

Для висловлення глибокої шани та скорботи присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих в Афганістані. Та попри все, найбільшою нагородою для тих, хто вцілів є життя, а для загиблих - пам'ять.

Шановні ветерани-інтернаціоналісти! Прийміть найщиріші побажання з нагоди 28-ої річниці закінчення бойових дій в Афганістані. Щастя, здоров'я, успіхів у всіх ваших починаннях.

А всім читачам бажаємо миру, душевного спокою, злагоди, щастя, добробуту в нашому великому домі - Україні!

Відділ культури, туризму та охорони культурної спадщини Скалатської м.р.