14 жовтня Україна святкує важливе державне свято День захисника Вітчизни,День українського козацтва,День створення Української Повстанської Армії та релігійне свято Покрови Пресвятої Богородиці

14 жовтня ми відзначаємо величне християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Упродовж століть воно набуло особливо важливого змісту, оскільки пов’язане із боротьбою за свободу та порятунком від ворогів. Волелюбні козаки, які зі зброєю в руках боронили свою Вітчизну та віру, були переконані, що Свята Покрова охороняє їх, а Божу Матір вважали своєю заступницею. Тому у часи незалежності свято Покрови почали відзначати ще і як День Українського козацтва. Під час Другої світової війни зародилася Українська Повстанська Армія як збройна сила проти гітлерівської окупації батьківських земель та більшовицької наруги над нашим народом. Віддавшись під опіку Пресвятої Богородиці, вояки вважали свято Покрови днем створення легендарної визвольної армії. 14 жовтня 2014 р.Петро Порошенко символічно заснував нове для нашої держави свято - День захисника України, тим самим скасувавши свято 23 лютого. Для нас це свято не тільки народне і релігійне, а й національне. Воно єднає країну, закликає усіх до згуртованості перед сучасними викликами та загрозами. Нині, коли на східних теренах України точиться боротьба за незалежність і суверенітет держави, маємо бути гідними спадкоємцями духовних цінностей та продовжувачами багатих традицій і славних справ предків.

На Покрову слід вшановувати пам’ять і тих, хто у різні часи боронив нашу землю від ворога. Тож,молімося щиро до  Пресвятії Богородиці, щоб покрила своїм омофором Український народ  та наше військо, повсякчас підтримувала нас, плекала мужність українських військовослужбовців й оберігала їхні життя.