Психолого-педагогічний практикум

Стрітення належить до числа древніх свят. У народі кажуть, що на Стрітення зима йде туди, де було літо, а літо — де була зима. При зустрічі на Стрітення стара Зима і молоде Літо сперечаються між собою — кому йти, а кому вертатись? Якщо до вечора стане тепліше — Літо перемогло Зиму, якщо холодніше — Зима. Ясна і тиха погода в цей день віщує добрий урожай і роїння бджіл. Вітер — погана ознака. Відлига — жди пізньої весни.

У цей день в церквах України святять воду і свічки, освячені на Стрітення свічки називають «громичними», бо їх запалювали і ставили перед образами під час грози, щоб оберегти людей і худобу від грому.

14 лютого у Новосілківській ЗОШ І-ІІ ст. пройшов психолого-педагогічний практикум шкільного методоб’єднання відділу освіти присвячений Стрітенню. Організатором заходу є вчитель початкових Паламар І.П. Діти майстерно відтворили зустріч зими із весною, вразили цікавими сценічними костюмами. Вони розповідали вірші, співали пісень, водили хороводи. Пройшов показ короткометражного фільму, про релігійне підґрунтя та історію святкування Стрітення Господнього.  У практикумі брали участь учні 1-4 класів та їхні класні керівники: Паламар І.П., Придомірська І.П., Довгошия О.С., Гуменюк Л.П. Також були присутні вчителі молодших класів зі шкіл всієї громади. Атмосфера заходу була дуже теплою і невимушеною.