«Ой радуйся земле, син Божий народився»

Дата: 31.01.2017 08:41

Дійство розпочинається Святою вечерею, яка відтворює українські звичаї та обряди і є спільною вечерею  всього роду. Брали участь: господар – Копняк В., господиня – Лебідь О.С.  та їхні діти –  Штельма В., Шпак Н., Штельма  Н., Перчик В., Березовський Н. Господар з господинею зустріли колядників, учасників ансамблю «Гармонія», (керівник – Попівчак Г.В.): Копняк Н.З., Воробій Р.Б., Антонюк І.В., Куца М.М., Кец О.Й., Шпак Н.Р., Ваврик І. М.

Учасники вертепу: ангели – Куца О., Лейцусь М., Воробій М., пастушки – Штельма М., Кец В., царі – Лейцусь А., Антонюк В., Козак А., звіздарі – Антонюк М.Є., Соленко І.В., Воробій В.П. Було відтворено весь Різдв’яний цикл свят,  виконували колядки: «Добрий вечір тобі, пане господарю»., «Тиха ніч», «На Різдво Христове», «Пречистая Діва», «Небо і земля».

Відтворили другий празник – Старий Новий Рік – Св. Василя. Посівальники: Гнатюк Х., Кец О., ансамбль «Гармонія» колядували «Старий рік минає, новий наступає».

Прийшов і третій празник – Святе Водохреща. Ансамбль «Гармонія» виконав пісню про Йордан «Ой ти Йордане, приготовся», «Гроно щедрували», «Щедрівочка щедрувала», «Щедрий вечір, добрий вечір», «Ой сивая, тая зозуленько».

Учасники ансамблю «Гроно»: Воробій А., Сарабун М., Булгакова Н., Савончак В., Кучер Д., Мишковська А., Антонюк О. Господар і господиня щиро дякували усім учасникам дійства, пригощали всіх гостей свята пампушками, солодащими, яблуками.

Організатори свята: Штельма Г.Б. і художній керівник Лебідь О.С.

Відділ культури, туризму та охорони культурної спадщини Скалатської М.Р.