Скалатська міська об’єднана територіальна громада
Підволочиський район, Тернопільська область

Інформація для підприємців

Французька компанія, яка вже займається виробництвом органічних напоїв, шукає європейських партнерів – виробників, оптовиків та дистриб’юторів здорових та органічних снеків (овочеві та фруктові чіпси, сирі шоколадні батончики та ін.) з метою їх продажу у Франції (бажано, під власною торговою маркою “private lable”).

Серед особливих вимог – автентичність продукту та можливість відстежити  і контролювати всі використані інгредієнти.

Дізнатися більше деталей, а також повідомити про зацікавленість у співпраці можна за посиланням http://bit.ly/2suglob  (щоб залишити заявку, натисніть на “Request more information” в формі за посиланням).

Цікавлять запити на інші групи товарів чи послуг?  Зареєструйтеся в мережі EEN та отримуйте пропозиції від європейських партнерів на постійній основі!

 

ПОЛУНИЧНИЙ НАВАР : теплиця полуниці окупиться менш як за півроку

Капіталовкладення в тепличне виробництво полуниці за голландською технологією складуть $2500, а окупиться такий бізнес менш ніж за півроку. Про це свідчать розрахунки Pro-бізнес.

Як повідомляється, технологія добре підходить для вирощування ягоди круглий рік. Полунична розсада поміщається в теплицю й дає урожай кожні два місяці. Таким чином переривається процес «перезимівлі», адже зміна пори року не настає.

Експерти радять вибирати сорти, яким не знадобиться природне освітлення і які добре плодоносять — Ельвіра, Віма Занта, Гігантелла Максима або інші.

Щоб зібрати достатній для заробітку урожай знадобиться приміщення на 50 кв. метрів. Ягоді потрібен теплий, захищений від протягів парник. Готова конструкція коштує близько $1100. Дешевше можна придбати каркас і затягнути його щільною плівкою.

У теплицю знадобиться встановити люмінесцентні або світлодіодні світильники, передбачити опалення, наприклад, інфрачервоними обігрівачами, закупівля яких обійдеться в $400.

Щоб заощадити простір, стелажі можна встановити в три яруси, на них потім буде розміщена розсада.

Кожен місяць теплиця даватиме близько 600 кг ягід. При середній оптовій ціні $1,7-2,3 щомісячна виручка складе $600, а чистий прибуток — $500.

 

ГАУДА В АУТІ: український сир на зовнішніх ринках дорожчий за європейський

Вітчизняні виробники сирів не знижують ціни на продукцію, незважаючи на світові тенденції, повідомляє Інфагро.

Як зазначається, українські виробники скаржаться на низький споживчий попит на сири, але в той же час не хочуть його стимулювати шляхом зниження цін.

Наприклад, ціна на українські традиційні сири в СНД становить $4,1-4,4 тис. за тонну, це приблизно на $ 1 тис. дорожче, ніж європейські гауда і едам.

Як відзначають експерти, з такою ціновою різницею українським виробникам буде складно завоювати нові ринки.

Минулого місяця на зовнішні ринки українські сировари відправили 223 тонни твердих сирів, імпорт даної продукції склав 370 тонн. Крім того, було завезено близько 300 тонн білих сирів і 160 тонн плавлених.

На внутрішньому ринку також спостерігається великий розрив цін залежно від категорії виробника. Оптові ціни для дистриб’юторів на напівтверді сири становлять 130-150 грн/кг. У роздрібних мережах такі сири вже також можна знайти по 150 грн/кг.

Нагадаємо, в 2017 році Україна збільшила експорт сирів на 12% і відправила на зовнішні ринки 9,05 тис. тонн цього продукту на суму $32,51 млн. Крім того, Україна увійшла в десятку експортерів сирів до ЄС.

У той же час, імпорт сирів зріс на 42%, в минулому році було ввезено 10 тис. тонн цієї продукції вартістю $47,13 млн.

 

В Мінагрополітики уточнили, як саме розподілятимуть держпідтримку аграріям на 2018 рік

За програмою підтримки садівництва садівникам покриватимуть 80% вартості саджанців, на що у 2018 році витратять 300 млн гривень.Про це під час брифінгу заявив перший заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк.

На його думку, така форма держпідтримки вивільнить у садівників фінансові ресурси, які можна буде інвестувати у закупку необхідного обладнання та ресурсів, для розвитку товарного виробництва фруктів.

Окрім того, як уточнив Мартинюк, молочним та ягідницьким кооперативам покриватимуть 50% вартості обладнання, в рамках програми підтримки кооперації на 2018 рік. Також Мінагрополітики доопрацювало критерії розподілу коштів на підтримку тваринництва. Підтримка побудови нових тваринницьких комплексів відбуватиметься за двома напрямками: якщо побудова відбувається за кредитні кошти, аграрію компенсують 25% вартості тіла кредиту. Якщо аграрій проводить роботи за свій кошт, йому покриють 30%. Щоб уникнути завищення затрат, встановлять верхню межу вартості побудови чи реконструкції скотомісця. Розподіл коштів відбуватиметься через банків.

«Якщо банківські установи вмонтовані у систему розподілу цих грошей, це найбільша ймовірність, шо на виході отримаємо готовий бізнес», — вважає Мартинюк.

Урядовець також розповів, як виділятимуть обіцяні 2500 грн на утримання телят для населення. Щоб отримати такі гроші, потрібно провести ідентифікацію новонародженого теляти. Потім — подати до сільради паспорт та індетифікаційний код, також — ветеринарний паспорт теляти. Обіцяні 2500 грн будуть нараховані на особистий рахунок селянина, а кошти надходитимуть рівномірно протягом року. За словами Мартинюка, Мінагрополітики пропрацьовує варіант переказувати такі гроші також через систему «Укрпошти».

Очільник міністерства також уточнив, що до переліку техніки, на яку поширюється програма 25% вартості компенсації вітчизняної агротехніки, додали трактори Харківського тракторного заводу. Така техніка набагато дорожча, і користується попитом, тому є всі підстави очікувати, що за 2018 рік аграрії виберуть всі заплановані 945 млн грн на компенсацію вартості техніки. На його думку, буквально за 2-3 роки Україна побачить якісні зміни у вітчизняному сільгоспбудуванні, тому вітчизняна агротехніка буде конкурувати нарівні з імпортною.

Як додав Мартинюк, за підсумками 1 півріччя може бути перерозподіл коштів за озвученими раніше програмами держпідтримки.

 

Експортні можливості для виробників пиломатеріалів та олій

Міжнародна компанія, що займається продуктами деревообробки, шукає партнерів для освоєння ринків Далекого і Близького Сходу. Компанія прагне побудувати довгострокові ділові відносини з українськими виробниками пиломатеріалів / пилорами, лісопилками. 
Компанію цікавлять вироби з деревини хвойних порід (ялини / сосни), різного розміру, висушених в сушильній камері, а також деревини різних сортів на експорт.
Потенційними партнерами можуть бути середні та великі лісопилки, які мають велику продуктивність і займаються великими обсягами. Компанії повинні володіти англійською мовою.

***
Канадська компанія з 10-річним досвідом роботи на ринку сільськогосподарських продуктів (зернові / біомаса / поновлювані енергетичні продукти), що експортуються Японію, Корею, Китай, Тайвань, шукає партнерів-виробників натуральних олій, таких як соя та соняшникова олії (серед інших), які можна використовувати для виробництва енергії в Японії. Потенційний партнер повинен мати досвід роботи з експортними ринками та володіти англійською мовою.

Якщо ви маєте що запропонувати іноземним партнерам, повідомляйте про зацікавленість у співпраці на адресу: sourcing@epo.org.ua Дедлайн для подачі пропозицій – 9 березня 2018 року.

Після зазначеного дедлайну за кожним запитом всю зібрану інформацію буде передано на розгляд іноземній компанії-замовнику, яка самостійно проведе відбір українських компаній для партнерства та вестиме подальшу комунікацію.

 

До уваги суб’єктів господарювання області

Посольство Ізраїлю запрошує українських фахівців на курси з сільського господарства


Посольство Держави Ізраїль повідомляє про оголошення конкурсів на отримання стипендій MASHAV для навчання за програмами професійної підготовки в Ізраїлі за наступними напрямками: впровадження методів управління в молочному скотарстві, виробництво та обробка насіння для польових та овочевих культур, інноваційні технології у садівництві та виноградарстві, а також зрошування та фертигація для інтенсивного сільськогосподарського виробництва.

Стипендії для навчання в Ізраїлі надаються на конкурсній основі та повністю покривають витрати на проживання, харчування та навчання протягом курсу. Транспортні витрати не покриваються.

Обов’язкова умова для отримання стипендії та навчання: вільне володіння робочою мовою курсу.

За детальними умовами, термінами та для ознайомлення з правилами кожного з курсів звертатись за посиланням http://embassies.gov.il/kiev/mashav/Pages/AnketiMASHAV.aspx

 

До уваги малих і середніх агропідприємств, що працюють у секторах овочів і фруктів!

Проект USAID ARDS оголошує конкурс грантів на співфінансування діяльності з впровадження сучасних або модернізації існуючих потужностей із переробки свіжих ягід та овочів.

Зокрема, будуть надані:
а) Один грант на створення або розвиток існуючих потужностей з переробки ОВОЧІВ у Херсонській, Одеській, Миколаївській або Запорізькій області

б) Один грант на створення або розвиток існуючих потужностей з переробки ЯГІД у Київській, Житомирській, Вінницькій, Волинській, Тернопільській або Львівській області;

Останній термін подання заявок на цей конкурс: 12 березня 2018.

Проект ARDS проведе семінар з питань підготовки заявок орієнтовно 5 березня 2018 р.

Докладніша інформація про конкурс, умови надання співфінансування, вимоги до заявників, консультації з підготовки зявки тощо дивіться за посиланням: https://www.prostir.ua/…

 

Агрокомпанія «Україна» відкриє на Тернопільщині насіннєвий завод

На Тернопільщині відкриють нове агропідприємство. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на TernopilTravel. Про це повідомив Нікс Куржановикс, директор з експорту Satake Europe Ltd. Він розповів, що в кінці 2017 року на підприємстві встановили шестилотковий британський фотосепаратор Satake REZS4500AIS, сушарки компанії Perry та насіннєву лінію Westrup.

Планова виробнича потужність по пшениці складе 10 тонн на годину. Також на підприємстві може оброблятися ячмінь, рапс, горох і соя. Компанія ще розглядає можливість варіанти обробки соєвого насіння для подальшого відвантаження в Японію, де її пустять на виготовлення тофу.

 

 

  2018 рік в області буде визначальним з точки зору розвитку тваринництва, кооперативного руху та відновлення сільського господарства. Під ці напрями діяльності в Державному бюджеті на всі регіони України закладено 6 млрд. 300 млн. грн. 
   Скористайся допомогою від держави! Створи сільськогосподарське підприємство або обслуговуючий кооператив! Адже твій розвиток залежить від твоєї ініціативи!

 

Пріоритетним напрямком державної підтримки визначено молочні кооперативи

Ключовим напрямком державної підтримки у 2018 році стане створення молочних кооперативів, що дозволить змінити технології доїння та зберігання молока, а значить, дасть можливість виробникам отримувати більший дохід. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк, під час прес-конференції.

«Серед усіх кооперативів, які ми хочемо підтримувати, основне місце займають молочні. Тому що при тому питомій вазі молока, яке збирається в господарствах населення для переробки, підвищення якості в цьому сегменті можливо тільки шляхом об'єднання в кооперативи, зміни технології доїння та зберігання молока», ‒ розповів заступник міністра агрополітики.

Він зазначив, що уряд зараз завершує розробку механізмів підтримки освіти молочних кооперативів, але вже зараз очевидно, що він буде базуватися на принципах співфінансування.

Ініціатива повинна виходити від людей ‒ ніхто нікого примусово і« зверху »об'єднувати не буде і не може. За умови, що люди зібралися і вирішили створити кооператив, зрозуміло, що цей кооператив створено заради змін в технології доїння та зберігання молока - для того, щоб купити доїльне обладнання та охолоджувач. Він коштує якихось грошей. Частина цих грошей зберуть люди, частина цих грошей дофінансує держава. Є також місцеві, регіональні програми підтримки сільського господарства, які також спрямовані на це. Думаю, таким потрійним фінансуванням ми сильно стимулюємо утворення кооперативів», ‒ пояснив Мартинюк.

Він пояснив, що економічним стимулом стане отримання виробниками значно більшої вигоди за той же обсяг молока. Мартинюк зазначив, що прибуток буде формуватися за рахунок великих партій.

Якщо люди об'єднаються в кооператив, то для них 10 тисяч літрів - не проблема. Кооператив дає можливість забезпечити партію молока і партію молока належної якості», ‒ сказав він.

За даними заступника міністра аграрної політики і продовольства Олени Ковальової, прибуток може скласти близько 2 грн/л.

Якщо ми говоримо про молоко від господарств населення (молоці низької якості), то в середньому його ціна в Україні від 5,5 до 6 грн/л. Але є молоко високої якості, яке здається по 10 і більше гривень. Тобто то ж молоко, але яке сформувалося в великі партії може додатково принести прибуток в 2-2,5 грн на літрі», ‒ підсумувала Олена Ковальова.

 

Експорт горіхів дає більше виручки, ніж усі фрукти разом узяті

Український плодоовочевий сегмент у 2017 році заробив на експорті $414 млн. У тому числі, свіжа продукція та горіхи принесли $238 млн, решту $176 млн забезпечила продукція переробки. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу ФАО.

«Це лише 2,5% від загальної виручки агросектору, але експорт за цією групою товарів зростає швидше, ніж за більшістю інших», — каже Ярмак.

В розрізі окремих продуктів найбільше грошей принесли концентрати томатного, яблучного та інших соків, а також експорт соків – близько 31% від загальної суми. На другому місці — горіхи, які принесли $101 млн або 24% від всієї експортної виручки.

Свіжі фрукти забезпечили $94 млн і 23% від загальної виручки. Решта – це інша продукція переробки та свіжі овочі, які в разом займають близько 22%.
При цьому об’єм торгівлі овочами не включає бобові культури, які зазвичай туди приписують, окрім зеленого горошку та квасолі — вони віднесені до сегменту переробки овочів.

Експерт ФАО констатує, що сегмент свіжих овочів та фруктів швидко оговтався від втрати російського ринку. Більш того, ріст навіть пришвидшився. Переробка повністю ще не відновилась, але показала перше зростання, причому відразу на 26%. Прогнози на 2018-й теж позитивні.

А от горіхи дають більше експортної виручки, ніж всі фрукти разом взяті. І навіть більше, ніж експорт борошна, спирту, яловичини або сухого молока.

«При цьому зростання експорту горіху останнім часом не відмічається. Корупційні схеми, що заважають прозорому експорту товару, продовжують негативно впливати на галузь та скорочують експортну виручку. В той же час, вже за 2-3 роки почнуть давати врожай нові інтенсивні сади волоського горіха, які зможуть надати новий поштовх цьому бізнесу», — додає Ярмак.

До слова, рентабельність горіхового бізнесу може перевищувати 400%. А на кожен долар інвестицій, вкладений в переробку, повертається три.

 

Експортні можливості для виробників олій та добрив

Іноземний імпортер широкої лінійки продукції у великих обсягах, який має офіси у різних країнах світу та власне виробництво у Мексиці, шукає виробників соняшникової, соєвої, кукурудзяної олій.

Критерії:

 • Можливість постачання 10 000- 30 000 тонн продукції на рік у різних варіаціях.
 • Потенційні партнери повинні мати сертифікати ISO-9001, ISO 22000, HACCAP та інші.
 • Потенційні партнери повинні бути готовими обговорювати можливості співпраці англійською мовою.

Торгова компанія з ОАЕ шукає шукає виробників добрив (карбамід, DAP, MAP, NPK) з досвідом роботи на світовому ринку. Потенційні партнери повинні мати достатні потужності для постачання великих партій продукції та готові на довгостроковому контракті. Також серед вимог – необхідні експортні дозволи та сертифікати, досвід роботи з іноземними компаніями, володіння англійською мовою.

Якщо ви маєте що запропонувати іноземним партнерам, повідомляйте про зацікавленість у співпраці на адресу: sourcing@epo.org.ua  Дедлайн для подачі пропозицій  – 28 лютого 2018 року.

Після зазначеного дедлайну за кожним запитом всю зібрану інформацію буде передано на розгляд іноземній компанії-замовнику,  яка самостійно  проведе відбір українських компаній для партнерства та вестиме подальшу комунікацію.

 

Які кредити може отримати бізнес на Тернопільщині для розвитку та виходу на міжнародні ринки?

Важливим кроком в цьому напрямку було зроблемо 18 січня 2018 року шляхом підписання Угоди про партнерство між Тернопільською обласною державною адміністрацією та Німецько-Українським Фондом (НУФ).

Усе про кредити в національній валюті для малих та середніх підприємств, які надаються українськими банками у партнерстві з європейськими фінансовими установами – ЄБРР, ЕІБ та KfW, розповіли представники трьох українських банків: KredoBank, Укргазбанк та ПроКредит Банк читайте за посиланням ➡️➡️➡️ http://eu4business.eu/…/kredyty-v-nacionalniy-valyuti-dlya-

 

Бізнес на вівцях: як заробляти $5 тисяч "чистими" на рік

Селянин Михайло Бобик розробив власну систему догляду овець, завдяки якiй можна зберегти весь молодняк, ще й мати вдвiчi бiльше овечого молока та бринзи. Вiвчар iз Синевира вiдкрив свої секрети успіху.

"Зазвичай вiвцi котяться у квiтнi, а у мене перше ягня народилося на Новий рiк! До Рiздва мав ще сім, - тiшиться горянин.

Ця родина тримає найчисленнiшу отару в селi. Нинi у трьох кошарах - понад 450 овець, з них 100 ярок. Доглядати отару Михайловi допомагає жiнка Василина та наймолодший син Василь. Щоб прогодувати овець, Бобикам потрiбно 20 тонн сiна на рiк. Половину заготовляють самотужки, решту купують. До лiта завдяки молодняку чисельнiсть отари збiльшиться майже вдвiчi, тому господарi наймають вiвчаря. За мiсяць платять йому тисячу гривень i ще дають по 100 кiлограмiв сиру.

"У травнi отару жену на полонину. "Рiздвянi" ягнята, яким уже понад три мiсяцi, змiцнiють, не загинуть в горах i вже самi зможуть щипати соковиту траву, - пояснює вiвчар. - Овець слiд доглядати, як малих дiтей, тодi й вiддача буде щедрою. А я їх люблю змалечку. Велика отара була у мого батька, а дiд тримав понад три тисячi овець.

Вивчив усi їхнi звички, а нинi удосконалюю свою методику. Щоб мати молодняк узимку, восени, коли отара прийде з полонини, вiдлучаю баранiв. Овечкам - посилене меню: щодня даю пшеницю, овес, кукурудзу, жом, комбiкорм та природнi вiтамiни. Щороку заготовляю понад 200 кiлограмiв бринзи, продаю й дiєтичне бараняче м'ясце, а туристи купують цiлого баранчика на шашлик. Навiть на шкури та вовну маю покупцiв. Майстринi шиють зi шкіри моднi дублянки та безрукавки, а вовна йде на гунi та лiжники.

Щороку вiд своєї отари маю п'ять тисяч доларiв чистого прибутку. А цього року ще й на сiнi економлю. Зима наразі була загалом теплою та малоснiжною".

 

Підписання Німецько-Українським фондом угоди про компенсацію відсоткових ставок стимулює кредитування МСП у Тернополі

18 січня Німецько-Український фонд (НУФ) та Тернопільська обласна державна адміністрація (Тернопільська ОДА) підписали меморандум про співпрацю у сфері фінансування та розвитку малих та середніх підприємств (МСП) в Тернопільській області. В рамках Механізму фінансування МСП ініціативи "EU4Business" в Україні ця угода сприятиме спільному впровадженню програми компенсації відсоткових ставок для місцевих МСП та програм консультаційної допомоги МСП в регіоні.

Виконувач обов'язків голови НУФ Валерій Майборода презентував програму фінансової підтримки інвестиційних проектів від НУФ, що реалізується завдяки спільним зусиллям уряду Німеччини, який надав НУФ кредит в сумі 10 млн євро через Німецький банк розвитку KfW, та Європейського Союзу, який надав фінансову допомогу в сумі 5 млн з метою компенсації валютних втрат за кредитом в рамках ініціативи "EU4Business".

"Нашою метою є поширення доступного кредитування для малих та середніх підприємств в Україні, отже ми активно почали 2018 рік – з підписання меморандуму про співпрацю з Тернопільською обласною державною адміністрацією. Я дуже радий бачити таку активну підтримку МСП з боку місцевої влади, оскільки це сприятиме припливу кредитних ресурсів до регіону, як від НУФ, так і від банків-партнерів", – зазначив Майборода.

Полегшення доступу до дешевих кредитів для бізнесу стимулює розвиток української економіки. Аналогічна ініціатива вже реалізується в Києві, де компенсація відсоткових ставок за кредитами МСП дозволила знизити відсоткові ставки до найнижчого рівня в Україні - 7,5%. Восени минулого року реалізація аналогічного проекту також почалася у Харкові.

Потужний стимул для розвитку бізнесу

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна зазначив, що підписання меморандуму стане потужним стимулом для розвитку підприємництва в Тернопільській області та підвищить інвестиційну привабливість регіону.

"Ми розуміємо, наскільки важливим є участь органів влади у реалізації подібних проектів. Саме тому ми маємо приєднатися до цієї програми та розвиватися в цьому напрямку. Для Тернопільської області це буде великим кроком вперед до розвитку "живої" економіки та створення нових робочих місць", – зазначив Барна.

З 1996 року НУФ безпосередньо та опосередковано підтримує МСП в Україні. За цей час МСП було надано понад 162 000 кредитів на загальну суму близько 750 млн євро. Підписаний меморандум про співпрацю допоможе знизити вартість кредитування для МСП в Тернопільській області та підвищити інвестиційну активність.

Протягом року Німецько-Український фонд планує підписати низку аналогічних угод з іншими регіонами України в рамках своєї стратегії. Конкретні плани будуть оголошені на Другому фінансовому ярмарку, який відбудеться в Харкові в квітні 2018 року.

Остання ініціатива в Тернополі є частиною другого етапу Механізму фінансування МСП ініціативи "EU4Business", який впроваджується Німецько-Українським Фондом за фінансової підтримки ЄС та Німеччини через Німецький банк розвитку KfW. Етап II Механізму фінансування МСП має на меті стимулювання кредитування у місцевій валюті насамперед мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП) в Україні, які не заробляють іноземну валюту та не можуть дозволити собі високі витрати на запозичення. 

 

Український мед має великі перспективи експорту до Індонезії

Про це повідомив на своїй Фейсбук-сторінці економіст інвестиційного відділу ФАО Андрій Ярмак, пише propozitsiya.com.

За його словами, мед є дуже популярним продуктом в Індонезії, тому роздрібні ціни на нього тут досить високі - найдешевші версії коштують близько 10 доларів за кг.

А найдорожчим є мед Manuka, хоча дослідження показують, що нічого особливого в такому меді, порівняно з іншим, немає. Це монофлорний мед з нектару дерева манука, що росте лише в Новій Зеландії та Австралії.

За його словами, офіційно Індонезія імпортує лише близько 2 тис. тонн меду: переважно з Австралії, Нової Зеландії та Китаю. Тому на поличках досить багато меду саме місцевого виробництва. А про соняшниковий мед тут взагалі практично нічого не знають, а тому це може стати перспективною нішою для вітчизняних виробників.

«Соняшниковий мед тут можна продавати як дуже круту і дорогу, а також нішеву штуку. І рекламувати його зручно, бо квіти соняху виглядають дуже гарно. І ще один момент - тут дуже люблять мед в стіках на одну порцію. Він завжди є в асортименті. Однак це не заважає виробникам такого меду утримувати роздрібну ціну на рівні 150 доларів США за кг. Оптова ціна, відповідно, буде десь приблизно на рівні 60-70 доларів за кг», - написав він.

Також він повідомив, що місцеві компанії зацікавилися українським медом. «Імпортери нашим медом зацікавилися. Напрацьовуємо контакти!», - підсумував експерт.

 

З 1 січня 2018 року Туреччина знизила імпортне мито на

українські горіхи з 43% до 15%   Значення базової митної вартості, яке було затверджено 23 вересня 2017 року залишається незмінним і складає $3,5 для волоського горіха в шкаралупі та $6,5 –для ядра волоського горіха. 
Ставка розмитнення відтепер становить 15% від більшого: «контрактної вартості товару» чи «базової митної вартості.
   Зазначається, що зниження імпортного мита зменшує податкове навантаження для турецьких покупців горіха та надає можливість купувати якісний український продукт за більш доступними цінами.

 

ПРОГРАМА З КРЕДИТУВАННЯ ММСП УКРАЇНИ ЗА ПРІОРИТЕТНИМИ ГАЛУЗЕВИМИ НАПРЯМАМИ

Ця програма пропонує пільгові умови кредитування підприємств, які працюють в окремиих галузях, що розглядаються НУФ як пріоритетні та стратегічно важливі

ПОЗИЧАЛЬНИКИ
 • ФОП та приватні малі і середні підприємства, які мають не більше ніж 250 постійних працівників та обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) не більше ніж еквівалент 5 млн євро (за середньорічним курсом Національного банку України)
ПРИЗНАЧЕННЯ КРЕДИТУ
 • Сільське господарство, харчова промисловість, розвиток малих готелів, зелений туризм, ресторани та заклади громадського харчування, легка промисловість, проекти, пов’язані з енергоефективністю та енергозбереженням, імпортозаміщенням, підвищення продуктивності праці та створення робочих місць в слаборозвинених/депресивних регіонах.
ВАЛЮТА КРЕДИТУ
 • Гривня
МАКСИМАЛЬНИЙ РОЗМІР КРЕДИТУ
 • €100 000, еквівалент у гривні (ФОП та ММСП)

ВІДСОТКОВА СТАВКА

В гривні:

Для інвестиційних кредитів:

 • не більше рівня облікової ставки НБУ + 5% річних.

Для кредитів на оборотні кошти:

 • не більше рівня облікової ставки НБУ + 6% річних.

Комісія за надання кредиту – не більше 1,5% від суми кредиту.

МАКСИМАЛЬНИЙ ТЕРМІН КРЕДИТУ
 • 3 роки (для фінансування обігового капіталу)
 • 5 років (для фінансування інвестицій в основні засоби)
БАНКИ-ПАРТНЕРИ

 

На підтримку тваринництва держава виділить 2,3 млрд гривень​

     Проектом державного бюджету на 2018 рік Урядом запропоновано спрямувати на підтримку тваринництва 2,3 млрд гривень. Ці кошти, зокрема, підуть на компенсацію відсоткових ставок за кредитами, залученими для будівництва та реконструкції тваринницьких ферм, заходів з підвищення біобезпеки, закупівлю високопродуктивного поголів’я. Про це повідомів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк на зустрічі з представниками Асоціації виробників молока (АВМ) та Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).

За його словами, у поточному році реалізація програм держпідтримки відбулась із затримкою. Це сталось через тривалість напрацювання Порядків використання коштів. Щоб уникнути затримки в роботі держпрограм в 2018 році, підготовку до нового бюджетного року МінАПК розпочало заздалегідь.

«Очікуємо подальшу впевнену еволюцію молочного скотарства в Україні. З року в рік в Україні дедалі більшає тих господарств, які за рівнем організації виробничих процесів та продуктивністю не поступаються визнаним світовим лідерам», — зазначила віце-президент асоціації.

 

 

Експортні можливості у Швеції для виробників дитячого одягу​

Новостворена шведська компанія з виробництва одягу, шукає партнерів-виробників високоякісного дитячого одягу з екологічним концептом. У планах компанії на 2019 рік  – виробництво 24 000 одиниць одягу.

Вимоги до потенційних партнерів:

Комерційні виробники дитячого високоякісного одягу, бажано – сертифікованого.  Трикотаж  (наприклад, 95% бавовна, 5% еластан). Заплановані обсяги закупівлі на 2019 рік складають 12 000 одиниць одягу  x 2 (розбиті на 15 моделей).

Потенційні партнери повинні мати досвід виготовлення дитячого одягу, в ідеалі – досвід роботи з іншими північними компаніями.

Сертифікати: SA-8000, відповідність вимогам REACH, в ідеалі GOTS, Oeko-tex 100 

Компанії повинні мати можливість вести переговори англійською мовою.

Якщо ви маєте що запропонувати іноземним партнерам, повідомляйте про зацікавленість у співпраці на адресу: sourcing@epo.org.ua  Дедлайн для подачі пропозицій  – 23 березня 2018 року.

Після зазначеного дедлайну за кожним запитом всю зібрану інформацію буде передано на розгляд іноземній компанії-замовнику,  яка самостійно  проведе відбір українських компаній для партнерства та вестиме подальшу комунікацію.

 

Український фермер на екзотичних фруктах заробляє більше 7 млн грн на рік

   Київський фермер Анатолій Патій вже тривалий час займається садівництвом і створив свою бананову ферму. На ній він зробляє більше 7 мільйонів гривень на рік.

   Екзотику у нього купують відомі люди, а сам він чимало заробляє на теплиці – кожен квадратний метр дає прибутку в 400 доларів США протягом року, всього у нього більше 700 квадратних метрів з різноманітними рослинами. Детальніше у відео за посиланням: https://youtu.be/XFqAywT8Nec

 

 

Кооперативам фермерів відшкодовуватимуть 2/3 вартості обладнання

   В цьому році фермерським кооперативам передбачено 70% відшкодування від держави вартості обладнання. Про це заявив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета. За його словами, уряд визначив фермерство як найбільш оптимальну форму розвитку сільського господарства і основний пріоритет державної підтримки, передбачивши в державному бюджеті на 2018 рік 1 млрд гривень на підтримку фермерів.

   За даними Мінагрополітики, так, ягідничим кооперативам компенсація буде надаватися за обладнання для зберігання і по шоковій заморозці. Молочним кооперативам – за доїльне обладнання і обладнання для охолодження молока.

   Згідно повідомленню, в рамках держпідтримки для фермерів передбачаються додаткові преференції при купівлі техніки. Крім стандартних 25% компенсації за програмою здешевлення сільськогосподарської техніки, фермери додатково отримають 15% компенсації – загалом 40%.

   «Для фермерів пропонується здешевлення кредитних коштів до європейського рівня – 1-2%. Ще один напрям підтримки – повернення 80% вартості за купівлю насіння української селекції. Також для фермерів буде здешевлена вартість дорадчих послуг. Одним із прогнозованих результатів дії програми має стати збільшення частки фермерських господарств у виробництві валової продукції аграрної галузі з 6 до 10%», — наголосили в МінАПК

 

Яку допомогу може отримати МСБ від великих фондів і організацій

В Україні останні декілька років спостерігається зростання інтересу до підприємництва. Але для розвитку приватного сектора економіки, ефективності його роботи та використання можливостей бізнесу потрібні знання, досвід і підтримка. Mind починає серію матеріалів, в яких розповідає про можливості, програми та гранти, що надають малому і середньому бізнесу (МСБ). 

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР)

   Найбільший інвестор України. Займається залученням коштів фондування, інвестуванням – кредитуванням, управлінням структурою балансу, управлінням ризиками в інтересах клієнтів. З 2010 року реалізує ініціативу допомоги МСБ.

Допомога МСБ. Допомагає бізнесменам залучати професійних консультантів та надає гранти для часткової оплати їхньої роботи. У рамках гранту можна також розробити веб-сайт, систему управління якістю, маркетингову стратегію і вибудувати нову систему управління. Консультантів можна залучати будь-якої спеціалізації.

Розмір гранту. Банк покриває частину витрат на суму до 10 000 євро. Вона може бути збільшена залежно від складності проекту, розташування виробництва тощо.

Хто може претендувати? Компанія, що працює на ринку більше двох років, у штаті якої від 10 до 250 осіб. Понад 50% компанії має належати громадянам України. Річний обіг не може перевищувати 43 млн євро. Важливий критерій – репутація компанії.

Програма не поширюється на бізнес, що працює у сфері оборонпрому, тютюнової промисловості, а також на компанії, пов'язані зі сферою азартних ігор і фінансових послуг.

 

PUM Netherlands Senior Experts

    Організація, що об'єднує понад 3000 експертів з найрізноманітніших галузей виробництва: від логістики до сільського господарства. Працює в 70 країнах світу.

Допомога МСБ. Експерти організації консультують, навчають, діляться досвідом з бізнесменами з країн, що розвиваються. На практиці це реалізується так: фахівець приїжджає на виробництво (в компанію), за бажанням замовника він може працювати на підприємстві від 8 днів до 2 місяців. Після перебування в Україні радник може підготувати ділову поїздку керівників компанії до Голландії для пошуку партнерів, знайомства з технологічними процесами, устаткуванням тощо. У таких випадках PUM супроводжує і курирує візит. Також передбачений онлайн-коучинг.

Розмір гранту. Послуги голландських консультантів безкоштовні. Але сторона, що приймає, повинна забезпечити їм проживання, харчування, офісне обладнання та проїзд до місця роботи. У разі повторного візиту консультанта сторона, що приймає, має взяти частину транспортних витрат на себе.

Хто може претендувати? Приватне мале або середнє підприємство, яке працює на ринку не менше двох років. Штат співробітників від 10 до 250 осіб. Максимальний товарообіг підприємства не повинен перевищувати 10 млн євро на рік. Іноземна участь у капіталі – до 49%.

 

Служба старших експертів, SES

Громадська організація в Німеччині, що об'єднує фахівців і керівників, які вийшли на пенсію. З 1983 року пропонує допомогу по всьому світу, в основному в країнах, що розвиваються, і країнах з перехідною економікою.

Допомога МСБ. Консультують бізнесменів. SES приймає заявку від замовника, перевіряє поставлені їм завдання і укладає окремі угоди між замовником і експертом. Відповідальність за впровадження рекомендацій несе замовник.

Розмір гранту. Консультації – безкоштовні. Обробка нового проекту – 3400 євро, медична страховка і професійна підготовка – 670 євро. Але ці витрати можуть оплачуватися з коштів Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку (BMZ). Витрати на місці реалізації проекту несе замовник. При виникненні труднощів з фінансуванням тут також можлива підтримка з боку Фонду сприяння SES.

Хто може претендувати? Переважно малі та середні підприємства будь-яких сфер, за винятком компаній, пов'язаних з оборонною промисловістю і високими технологіями, зокрема в галузі хімії.

 

Global Innovation Found

Неприбутковий фонд, що фінансує інноваційні рішення, які полегшують соціально-економічне життя в країнах з невисокими доходами і країнах, що розвиваються. Приватні компанії також можуть подавати свої проекти на розгляд фонду.

Допомога МСБ. Гранти, кредитування, інвестиції в акціонерний капітал. Фонд готовий вкладати гроші на ранній стадії розвитку. Крім того, GIF дає доступ до своєї мережі новаторів, експертів і спонсорів (великим міжнародним компаніям, урядам країн, що розвиваються, тощо).

Розмір гранту. Від $50 000 до $15 млн. Фінансування – поетапне. Перший, пілотний етап – це, як правило, первинні дослідження: перевірка ідеї на життєздатність і тестовий запуск.

На другому етапі фонд підтримує інновації, які досягли певного успіху, але поки не тиражували його у великих масштабах, тобто ідеї належить підтвердити свою результативність, економічну ефективність і експлуатаційну можливість. Підтримка проекту на третьому етапі може включати рішення оперативних завдань: розширення масштабів, роботу з партнерами, які будуть допомагати масштабувати проект за межами підтримки фонду, його адаптація тощо.

Хто може претендувати? Проекти, автори яких спроможні довести, що їхня ідея або концепція матимуть соціальний ефект і стануть успішними. Також важливо вказати, яка кількість людей може отримати реальну користь від реалізації цієї ідеї.

 

COSME

   Набір тематичних програм ЄС з підтримки МСБ. Працює в таких напрямках: широкий доступ МСБ до фінансування (для України цей напрямок поки недоступний), доступ до ринків ЄС, підприємництво, консультації зі створення й зростання бізнесу.

Допомога МСБ. Участь у програмі дає можливість бізнесу вийти на зовнішні ринки країн ЄС та інших країн – учасниць програми, знайти партнерів та контрагентів (просування і консультації). Бізнес також отримує доступ до тренінгів, семінарів, конференцій іноземних компаній, присвячених удосконаленню виробничих процесів, виходу на зовнішні ринки. У програми безліч сегментованих проектів.

Розмір гранту. Бюджет програми до 2020 року – 2,3 млрд євро, для України – 900 млн євро. Програма може покривати від 50 до 100% вартості проекту. Як правило, за одним проектом закріплюється певний бюджет і сума ділиться на кількість учасників.

Хто може претендувати? Для кожного з проектів – окремі вимоги. Базові умови – компанія повинна пройти відбірковий конкурс. Умови конкурсів для кожного з проектів описані на сайті програми.

 

За обладнання уряд надаватиме кооперативам 70% компенсації

Уряд визначив фермерство як найбільш оптимальну форму розвитку сільського господарства і основний пріоритет державної підтримки, передбачивши в державному бюджеті на 2018 рік 1 млрд грн на підтримку фермерів. Про це зазначив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета під час круглого столу «Впровадження нових фінансових інструментів підтримки малого та середнього підприємництва на селі у 2018 році».

Один із механізмів такої підтримки є відшкодування фермерським кооперативам 70% вартості обладнання. 

Захід відбувся з метою поширення інформації щодо державної підтримки фермерських господарств та кооперації по всіх областях України. У зустрічі взяли участь представники Мінагрополітики, Асоціації фермерів та приватних землевласників України, керівники фермерських господарств і кооперативів.

70% компенсацію за обладнання отримають фермери, у яких вже є або які створять кооператив. У цьому році ми зосередимося на двох напрямах кооперативів — молочному та плодово-ягідному. Ці напрями передбачають найбільший ефект зі збільшення продукції з доданою вартістю, створення робочих місць для селян та розвитку місцевої інфраструктури», — зазначив Віктор Шеремета.

Так, ягідничим кооперативам компенсація надаватиметься за обладнання для зберігання і з шокової заморозки. Молочним кооперативам — за доїльне обладнання й обладнання для охолодження молока.

Також, у рамках держпідтримки для фермерів передбачаються додаткові преференції за купівлю техніки. Крім стандартних 25% компенсації за програмою здешевлення сільськогосподарської техніки, фермери додатково отримають 15% компенсації — загалом 40%.

Окрім того, для фермерів пропонується здешевлення кредитних коштів до європейського рівня — 1—2%. Ще один напрям підтримки — повернення 80% вартості за купівлю насіння української селекції. Також для фермерів буде здешевлена вартість дорадчих послуг.

Програма з розвитку фермерських господарств та кооперації — це нова програма з обсягом фінансування в 1 млрд грн. Її наповнення відбувалось у тісній співпраці з представниками фермерів, з урахуванням їхніх головних побажань. Одним із прогнозованих результатів дії програми має стати збільшення частки фермерських господарств у виробництві валової продукції аграрної галузі з 6 до 10%.

 

Нові кредити в національній валюті для українських МСП, що стали можливі завдяки EU4Business

Малі та середні підприємства (МСПв Україні тепер мають доступ донизки кредитів у гривніщо надаються місцевими банками в рамкахініціативи EU4Business у партнерстві з європейськими фінансовими установами.

Нові можливості отримання кредитів, які стали доступними в результаті підписання низки угод з місцевими банками протягом останніх декількох тижнів, є частиною другого етапу механізму фінансування МСП EU4Business, яка спрямована на стимулювання кредитування в національній валюті, особливо для малого бізнесу, який не має валютної виручки або не може дозволити собі високі витрати за кредитами в гривні в сучасних ринкових умовах.

За цією програмою три європейські фінансові установи - ЄБРР, ЄІБ та KfW - надають позики або гарантії місцевим банкам-партнерам для надання кредитів місцевим МСП, тоді як ЄС надає кошти для покриття валютних ризиків.

Завдяки EU4Business МСП тепер можуть отримати кредити в місцевій валюті в наступних банках:

 1. ПроКредит Банк (Механізм фінансування МСП, етап ІІ, що запроваджується ЄБРР, ЄІБ та KfW)
 2. Кредобанк (Механізм фінансування МСП, етап ІІ, що запроваджується KfW)
 3. Укргазбанк (Механізм фінансування МСП, етап ІІ, що запроваджується KfW)

Залежно від банку та програми кредити доступні для малих та середніх підприємств, що працють у різних секторах, від сільського господарства до виробництва, також наявні різні критерії участі МСП, строки кредитування та максимальна сума кредиту.

 • Щодо банків-партнерів KfW, дивіться тут, щоб отримати докладнішу інформацію.
 • Щодо угоди KfW з Укргазбанком дивіться тут, щоб отримати детальнішу інформацію.
 • Щодо угоди KfW з ПроКредит Банком, дивіться тут, щоб отримати додаткову інформацію.
 • Щодо угоди KfW з КредоБанком дивіться тут, щоб отримати докладнішу інформацію.
 • Щодо угоди ЄІБ з ПроКредит Банком, дивіться тут, щоб отримати додаткову інформацію.
 • Щодо угоди ЄБРР з ПроКредит Банком дивіться тут, щоб отримати докладнішу інформацію.

Крім того, інінцітива EU4Business у співпраці з урядом Німеччини та Київською міською державною адміністрацією (Механізм фінансування МСП, етап ІІ, що запроваджується KfW) розпочала програму компенсації процентних ставкок для малих та середніх підприємств у столиці України, знизивши процентні ставки з 15% до 7,5%, що є найнижчою в Україні. Дивіться тут, щоб отримати додаткову інформацію, а також тут, щоб дізнатися умови отримання кредиту та критерії.

 

 

Промислово-дерегуляційний Кабмін: що змінюється для українського бізнесу?

   На засіданні Уряду за ініціативи Мінекономрозвитку міністри скасували понад 300 урядових актів, які давно вже були неактуальними і лише створювали зайвий тиск на бізнес. Він також ухвалив низку рішень, які мають стимулювати українську промисловість:

✅ Кабмін лібералізував умови використання касових апаратів. Тепер касові апарати буде обов’язково використовувати лише у тому випадку, якщо річний обсяг розрахункових операцій перевищує 500 тис грн. За підрахунками Офіс ефективного регулювання економія від цього рішення для однієї компанії становитиме 22 735 грн.

✅ Уряд вирішив запропонувати Петро Порошенко скасувати Указ №436, а відповідно і штрафні санкції за порушення норм з регулювання обігу готівки. Відтак, в разі втрати чинності Указу №436 будуть скасовані штрафи за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах, неповне оприбуткування готівки у касах, витрачання готівки з виручки, отриманої від реалізації продукції та інших касових надходжень на виплату заробітної плати та через інші обмеження.

✅ Уряд удосконалив механізми розмитнення товарів у портах, щоб пришвидшити контрольні процедури та мінімізувати людський фактор у цьому процесі. Раніше за відсутності попередньо поданої електронної інформації про товари на борту судна, порт не дозволяв судну закордонного плавання заходити до своєї акваторії. Відтепер за відсутності інформації про товари в електронному вигляді буде заборонене лише вивантаження товарів.

   І це ще не все! Кабмін ухвалив Стратегію реформування системи державного нагляду (контролю). Її головна мета - перетворити систему нагляду і контролю на систему управління ризиками. Бізнес точно знатиме суть перевірок і довірятиме державі більше. Детальніше про реформу системи державного нагляду (контролю): http://bit.ly/2CzL03N

Більше про результати промислово-дерегуляційного Кабміну: http://bit.ly/2CyPJCK

Презентація Реформи інспекційної системи: http://bit.ly/2B8jbTU